Закрити кримінальне провадження (звільнення від кримінальної відповідальності) в результаті передачі на поруки

porykiЯк автоадвокат (адвокат по ДТП) хотів би звернути увагу на нижченаведені моменти у даній категорії кримінальних проваджень.

Стаття 286 Кримінального кодексу України викладена у наступній редакції:

  1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або  експлуатації транспорту особою,  яка керує транспортним засобом,  що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, – карається  штрафом  від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів  доходів  громадян  або  виправними роботами на строк до двох  років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі  на  строк  до  трьох  років,  з  позбавленням права керувати транспортними  засобами  на  строк  до трьох років або без такого.
  2. Ті самі діяння,  якщо вони спричинили  смерть  потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, – караються позбавленням  волі  на  строк  від  трьох до восьми років з позбавленням  права  керувати  транспортними  засобами  на строк до трьох років або без такого.
  3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, – караються  позбавленням  волі  на  строк  від п’яти до десяти років  з  позбавленням  права  керувати  транспортними засобами на строк до трьох років.

При цьому, відповідно до класифікації злочинів, передбаченої ст.12 КК України, злочин, передбачений ч.1 ст.286 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, оскільки за цей злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін не більше двох років, або інше, м’якше покарання.

Таким чином, особа, що підозрюється (обвинувачується) у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України може бути звільнена від кримінальної відповідальності у зв’язку із застосуванням положень ст.47 КК України.

Так, у ст.47 КК України зазначено нижченаведене:

  1. Особу,  яка  вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася,  може бути звільнено від  кримінальної відповідальності  з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням  за  умови,  що  вона протягом  року  з  дня  передачі  її  на  поруки  виправдає довіру колективу,  не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
  2. У   разі   порушення   умов   передачі   на  поруки  особа притягається до  кримінальної  відповідальності  за  вчинений  нею злочин.

Таким чином, для звільнення від кримінальної відповідальності за цією статтею підозрюваний (обвинувачений) повинен надати певний пакет документів, що свідчить про те, що підприємство, установа або організація, в якій він працює, готові взяти його на поруки.

Також хотів би зазначити, що відповідно до ч.2 ст.44 КК України звільнення від кримінальної відповідальності здійснюються виключно судом.

Звертаю Вашу увагу на те, що у даній статті вказані лише загальні теоретичні обставини звільнення від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.286 КК України, тому в кожному конкретному випадку (кримінальному провадженні справі) рекомендую запросити адвокат для того, щоб він правильно і професійно оформив увесь процес звільнення підсудного від кримінальної відповідальності.

«Телефонуйте, – і ми завжди домовимось!»

Інші статті розділу:

Також дивіться додаткову інформацію про участь автоадвоката у кримінальному, адміністративному та цивільному процесах у розділі «СТАТТІ».